Milas- Bodrum Havalimanı'nın Yeni Dış Hatlar Terminali'ne 12 Günde 89 Bin Turist Geldi Muğla'da, 1996 yılında hizmete giren Milas-Bodrum Havalimanı'nda İtalyan Astaldi Şirketi tarafından 100 milyon euroya inşa edilen yeni dış hatlar terminali, Mayıs 2012'de hizmete açıldı.

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde 1996 yılında hizmete giren Milas-Bodrum Havalimanı'nda, İtalyan Astaldi Şirketi tarafından 100 milyon Euro'ya inşa edilen yeni Dış Hatlar Terminali'ne 16- 28 Mayıs 2012 günleri arasında 89 bin turist geldiği, 73 bin 683 turistin de yurtdışına çıkış yaptığı açıklandı.

Yarım günde yaklaşık 3 bin turistin gelip gittiği dış hatlar terminalinde incelemede bulunan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal "Yeni dış hatlar terminali Avrupa'nın dünyaca ünlü hava limanlarındakilerinden daha modern ve güzel bir mimari yapıya sahip" dedi.

Yapımına 2011 Yılı ocak ayında başlanan ve 100 milyon euroya malolan Milas- Bodrum Havalimanı Yeni Dış Hatlar Terminali, Mayıs 2012'den itibaren yurtdışından gelen ve gidecek turistlerin hizmetine açıldı. Yeni terminali yarım günde, İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Almanya'ya gidip gelen yaklaşık 3 bin turist kullandı.
 
Terminale, Proje Müdürü İskender Bilgin, Milas- Bodrum Havalimanı Başmüdürü Durmuş Duman ve yetkililerle gelen Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal, "Yeni dış hatlar terminali Avrupa'nın dünyaca ünlü hava limanlarındakilerden daha modern ve güzel bir mimari yapıya sahip. Terminalin hizmeti aksatmayacak bölümlerinde çalışmalarımız devam ediyor. 130 bin metrekare alan üzerine kurulan terminal 425 metre uzunluğunda, 66 check-in kontuvarı, geliş ve gidişte toplam 36 pasaport bankosu bulunuyor. Bir saatte 500 bagaj taşıma kapasiteli, beş bagaj bandı var. 24 yürüyen merdiven ve 29 asansörün bulunduğu terminal binasında 426 otomobilve 114 otobüslük otopark da bulunuyor" dedi.
Copyright 2011 Elitmedya, Istanbul, Turkiye. Her hakki saklidir. Sitede bulunan icerikler izinsiz kopyalanamaz.